Mida tähendab MTV?

Ettevõtte eesmärk on selle omanikule raha teenida. Kui sellest mitte lähtuda, siis on tulemuseks silmailu pakkuv ja kaunis veebileht, mis aga ei too kasu mitte kellelegi. Välja arvatud agentuurile, mis selle lõi. Nemad saavad kopsaka summa raha (tegelevad ettevõtlusega) ja munad seinale (mille eest ja kelle omad, olgu sinu otsustada).

MTV tähendabki Minimaalset Toimivat Veebilehte. 

  • Minimaalne – lihtne, alustamiseks sobilik veebilehe põhi.
  • Toimiv – kõik eluliseltolulised funktsioonid on olemas.
  • Veebileht – nagu nimigi ütleb on tegu veebilehega, mitte e-poe või mõne muu keerulisema süsteemiga.

Kuidas MTV omanikule raha teenib?

Ainus tegevus, mis ettevõttele raha sisse toob, on müük. Ülejäänud tegevused – raamatupidamine, tootmine, klienditeenindus jne. – on kulu. Müüa aga saab ainult klientidele. Et raha jõuaks klientide käest sinu kätte, on vaja klientidele midagi vastu anda. Et seda teha, on vaja kliendi kontakti. Ja MTV eesmärk on selle kontakti saamine.

Olen veebilehtede valmistamisega tegelenud 18+ aastat ja kolm enim küsitud asja on:

01.
Mis maksab?

Kui palju maksab veebilehe valmistamine – küsitakse tavaliselt eeldusega, et kliendi naabri venna klassiõde teeb selle valmis kolme küpsise eest.

02.
Millal valmis saab?

Vaja on leht üles saada üleeilseks. Kui nii kiiresti ei jõua, siis homseks. On see võimalik? Üleeilseks mitte aga ühe nädalaga küll, juhul kui on olemas sisumaterjalid.

03.
Kas saab lihtsat lehte?

Kuigi küsimus on selline, siis tegelik soov on saada veebileht, mis näeb välja kui konkurendi oma. Teadmata et selle lehe tagatuba on äärmiselt keerukas.

Veebilehe valmistamine maksabki täpselt nii palju, kui sul selleks eelarvet on. Agentuur küsib selle eest minimaalselt 5000 pluss käive (mille eest saab tõenäoliselt söönuks ainult kontori lemmikloom ja hea tahtmise juures saavad nad ka munad seinale – kelle omad või mille eest jääb sinu otsustada).

Aga reaalselt saad sa vastu mõne allhankija-allhankija poolt tehtud lihtsa veebilehe. Usu mind. Olen ise seda teinud.

Minu seisukoht on, et ka väga väikese eelarvega on võimalik koostada edukas ja toimiv ettevõtte veebileht. See vajab küll veidi loovamat mõtlemist ja tugevamat panust just tellijalt. Aga jah – ka paarisaja euroga on võimalik saada täiesti tasemel veebileht.

Pikk jutt lühidalt.

Ma teen sulle veebilehe valmis (esiteks) 490.- euro eest (KM ei lisandu), (teiseks) teen selle valmis ühe nädala jooksul (sul jääb sisestada sisu – veebilehega toimetamise kohta koostan just sulle ja sinu valminud veebilehe jaoks  mõeldud õppevideo).

Lisaboonusena saad ühe aasta TASUTA veebilehe haldus.- ja hooldusteenust, mis tähendab et terve aasta jooksul ei pea sa muretsema mingite tehniliste jamade pärast.