Miks sa sellel reklaamil klikkisid?

Sa otsid oma murele lahendust:

Sul on vaja uut veebilehte. Sellist lihtsat ja tavalist.

Nii arvad sina. Aga tegelikult ei ole sul vaja tavalist veebilehte. 

Tavaline veebileht on surnud...

Sa lõid oma ettevõtte seetõttu, et sul on unikaalne idee. Sa soovid selle ideega lahendada klientide probleeme. Ja tegelikult kliendid ju seda ka ootavad.
 
Aga miks sa otsid siis kedagi, kes valmistaks sulle tavalise veebilehe?
 
Usud sa tõesti, et see tavaline veebileht annab edasi sinu unikaalse idee? Pakub kliendile võimalust oma probleemile lahendust leida?
 
Kui sa vaatad oma konkurente, siis sa näed tavalisi veebilehti. Mis paneb sind arvama, et neist on su konkurentidel ka mingit kasu?
 
Kas sa tõesti tahad ka sellist tavalist veebilehte. Noh selline avaleht-firmast-galerii-kontakt? Esialgses entusiasmis ka blogi või uudised. 
 
Sa tead küll, mida selline tavaline veebileht ütleb selle omaniku kohta. Sa oled tavaline. Aga tegelikult on iga ettevõte eriline. Või vähemalt peaks olema. Ka sinu oma. Sa poleks ju turul, kui sul poleks midagi erilist pakkuda.
 
Tavaliste asjade-teenuste pakkujad kaua äris ei püsi. Miks? Sest tavaliselt rõhuvad need hinna peale. Kuidas selline tsükkel välja näeb:
  • Tavaline firma – Osta meilt, meil on tavalised asjad, aga veidi odavamad, kui konkurendil!
  • Tavaline konkurent – Osta meilt, sest me just alandasime hindu, et meie tavaline asi oleks odavaim turul!
  • Tavaline firma – Meie hakkasime just pakkuma seda tavalist asja veelgi odavamalt. Osta meilt!
Näed sa, kuhu see lõppkokkuvõttes välja viib? Nii sinu, kui konkurendi välja suremiseni. Sest sellises võidujooksus pole võitjaid. Kasumid muutuvad kahjumiteks ning tõenäoliselt kukub kokku ka kliendile pakutava asja kvaliteet. 
 
Aga kui sa tõepoolest tahad sellist teekonda ette võtta, siis soovitan sul otsingusse tagasi pöörduda ning sealt mõni tavaline veebiehitaja valida.
 
Nemad võivad sulle sellise teha. Saada kirjeldus firmast, paar pilti, logo, kontaktandmed, ligipääsud hostingu paneeli ning 150 eurot ja see tehakse sulle ülehomseks valmis.
 
Sellisel juhul pole sul mõtet enam edasi lugeda. See ei ole sulle. Raiskad ainult aega. 
 
Aga pärast ära tule ütlema, et tavalisest veebilehest polnud mingit tolku

Olen Feliks ja ma olen veebimeister.

Olen teinud tavalisi veebilehti,. Palju. Ja kindlasti rohkem kui oleks pidanud.

See on ka põhjus, miks minu valmistatud veebilehtede portfell on tühi. Ma pole (ühel või teisel põhjusel) teinud ühtegi sellist veebilehte, mille üle ma 100% uhke saaksin olla. Mis minu arvates oleks kliendile parim olnud. Pea alati on klient oma tahtmistega peale jäänud. Seega tuleb autorlus pigem kliendile edastada.

Siit edasi – mitte ühtegi enam. Mitte ühtegi sellist veebilehte, mille üle ma uhke poleks. Ma ei taha enam häbeneda oma tehtud töid.

Aga selleks on mul ka vaja sinu abi. Sa pead lubama, et ka sina ei rahuldu tavalise veebilehega.

Mis on altervatiiv?

Astuda välja sellest tavalisest rutiinist pakkudes kliendile midagi tavatut. Kui sa oma firma lõid, siis see idee oli kindlasti unikaalne. Ainult sulle omane. Tavatu. Muidu sa poleks ju nii entusiastlikult ettevõtlusesse asunud. Kuidas on juhtunud, et sellest suurepärasest ideest on järel ainult tavaline hinnapõhja otsiv firma. 
 
Kui sa vaataks neid tavalisi veebilehti kliendi pilguga, siis saad sa aru, et need ei toimi. Sulle kui kliendile ei ole sellistel veebilehtedel midagi. Sinul kui kliendil on mingi kindel mure, millele sa lahendust otsid. Aga sattudes tavalisele veebilehele, saad sa teada firma ajaloost ja näed mõnda pilti tehtust. Aga ei midagi sellest, kuidas lahendada sinu probleemi. 
 
Sa ju saad aru et see on probleem. Ja ettevõtjana oled sa loomult probleemidele lahenduste otsija. Ning ka sellele probleemile tuleb lahendus leida.
 
Ma eeldan, et sul ei ole midagi selle vastu, kui su konkurendid ka edaspidi tavalisi veebilehti kasutavad. See teeb ka nende firmadest tavalised firmad. Aga sul on vaja midagi palju efektiivsemat. Mitte efektsemat, vaid efektiivsemat. Midagi sellist, mis ka reaalselt sinu kliendi probleemile lahenduse annaks. 
 
Ja selleks pole sul vaja tavalist veebilehte. Sul on vaja süsteemi, mis muudaks kliki kliendiks. Sellega juba tavaline veebileht hakkama ei saa. Veebileht võib olla üks hammasratas selles süsteemis, aga ainult ühest hammasrattast ei piisa, et see süsteem tõhusalt toimiks. 
 
Mõtle enda otsingute peale. Kuidas sina oma probleemidele lahendusi leiad? Kui palju on sulle abiks olnud sellised tavalised veebilehed? Oled sa kunagi kasvõi kontaktigi võtnud mõne tavalise veebilehe omanikuga?
 
Tõenäoliselt ei piirdu sinu otsingud ka ühe korraga ja ühest kohast. See on pigem teekond. Aga mitte otsejoones punktist A punkti B. Tavaline veebileht eeldab sellist sirgjoonelist ja lihtsustatud varianti. Kuid see pole ju nii. Alati tuleb midagi muud vahele. Keegi segab. Tähtsam ülesanne vaja teha. Kell on palju. Arvuti teeb restarti. Ja nii edasi… Kliendi teekond esimesest klikist tarbimiseni on pikk ja käänuline protsess. Terve kogemuste ja katsumuste rada. 

Päris põhjus, miks sa sellel reklaamil klikkisid:

Sa tahad oma ettevõtet arendada. Kasvatada. Ja selleks on sul vaja kliente. Ühe sõnaga – sa klikkisid sel reklaamil, kuna sul on vaja kliente. 

Tavaline veebileht neid sulle ei too. Selleks on vaja veebikogemust. Mida pikemalt sina suudad klienti sel kogemuste teekonnal käekõrval talutada, seda suurem tõenäosus, et ta just sinult ostab.

Kuna sa juba oled nii kaugele lugemisega jõudnud, siis eeldan, et sul on huvi sellise veebikogemuse loomise vastu. 

Praeguse seisuga saab sarnast teenust ainult suurtest turundusagentuuridest ning ettevõttetele kelle turunduseelarve on vähemalt paarkümmend tuhat eurot aastas. 

Minu sooviks on aga seda strateegilist vaadet edasi anda võimalikult paljudele väikeettevõtjatele. Selle eesmärgi täitmiseks kogun ma iga kuu kokku 5-10 ettevõtjat, kes on valmis sellesse programmi investeerima nii oma aega kui mõistliku summa raha.

P.S. Esimest ja viimast korda on osalus TASUTA. Täida allolev taotlus ja vaatame, kas me võiks koostööd teha! Seekord ainult viiele ettevõtjale.

Kui sa usud, et sinu ettevõttel on saanud küll sellest surnud ringist ja pidevast trendide tagaajamisest, et oma veebi vee peal hoida, siis täida allolev taotlus.

*Kõik küsitud andmed jäävad konfidentsiaalseks ja neid ei edastata mitte kellelegi.

*Kui see kuu viite osalist kokku ei saa, siis lükkub mastermind edasi järgmisse kuusse (algusega 15.07.2020).