Veebilehe valmistamise hind.

V

Kui palju veebilehe valmistamine maksab?

Veebilehe valmistamise hind on pea alati esimeseks mureks, kui soovitakse endale või oma ettevõttele veebilehte valmistada.

See on ka täiesti mõistetav, kuid alati tuleb mul sellele küsimusele vastata küsimusega.

Milleks ja kellele sul seda veebilehte vaja on? Ma ei hakka siinkohal sel teemal rääkima, sest sellest saad lugeda ühest varasemast postitusest, mis räägib just veebilehe planeerimisest.

Kui me nüüd sellele küsimusele suudame vastata, siis saab hakata ka mingist hinnavahemikust rääkima.

Mis on siis veebilehe valmistamise hind? Kas mäletad, palju läks maksma uus Riigikogu veebileht? Oli see vist veidi alla 100000.- euro.

Aga toome siis siin veel mõned hinnanäited.

Kuidas saab ühe ja sama veebilehe valmistamise hind nii erinev olla?

Kõigepealt suurimad käärid – agentuur versus vabakutseline. Agentuur ei saa asja odavamalt teha, kuna leivale sinki tahavad kõik selle ettevõtmise töötajad – juht, turundusspetsialist, projektijuht, programmeerija, kujundaja, copywriter jne. Lisaks eelnimetatutele tuleb tasu maksta ka alltöövõtjale, kes selle veebilehe lõpuks valmis teeb… Agentuur ise nimetab seda väärtuse lisamiseks.

Edasi. Vabakutseline versus ise tegemine. Siinkohal ei olegi väga suurt vahet. Siin tekib ainult küsimus alternatiivkulust. Kas sul endal on nii palju vaba aega, et teema piisavalt selgeks teha? Kuigi jah, veebilehtede valmistamise protsess ise on juba niivõrd IT vaba, et endale korraliku veebilehe valmistamine ei tohiks kellelegi üle jõu käia. Alustuseks võid vaadata minu üleõlakursust veebilehe valmistamise kohta.

Valik on lõppkokkuvõttes ikkagi sinu. Kui mina peaks praeguses olukorras ja praeguste teadmiste juures valima, siis mina teeks veebilehe oma firmale ise. Või siis laseks mõnel oma töötajal teha.

Miks?

Esiteks juba seetõttu, et tänapäeval on veebileht ettevõtte üks olulisemaid kliendikogumise allikaid. Kõige parem on, kui sa seda läbi ja lõhki tunneksid.

Ja teiseks. See ei ole ammu juba nii keeruline, kui teadjad sulle proovivad seletada. Tõele au andes on ka vabakutselise veebimeistri (minu) poolt küsitud paarsada eurot liiast.

Anna kommentaarides teada, millise valiku sina teeks?

About the author

Lisa oma arvamus

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogist:

Kontaktid

feliks@veebimeister.com

568 67 660

Minu artiklid mujal:

Shares
Share This