Kuidas veebilehe kiirus su äri kasumit mõjutab?

  Mina olen Feliks ja ma olen WordPressi kasutanud veebilehtede tegemiseks üle 18 aasta. Olen valmistanud veebilehti nii endale, oma sõpradele kui ka paljudele klientidele. Kokku julgelt üle saja.

  Kui ma veebilehtede valmistamisega alustasin, oli tavaline oodata ühe veebilehe avanemist vähemalt minut. Kui veebilehel juhtus olema ka lisaks logole mõni pilt, siis mitmeid minuteid. Video lisamist veebilehele ei peetud üldse mõistlikuks.

  "Olen aastaid kasutanud Feliksi teenuseid WordPressi lehtede loomisel. Projektid saavad valmis tähtajaks ja püsivad eelarvetes. Feliks mõtleb veebide loomisel kaasa ja nii ei pea tellija tegelema tehniliste pisidetailidega. Kasutan tema teenuseid ka tulevikus."
  Priit Kallas
  Dreamgrow.ee

  Tänaseks on interneti kiirused kasvanud võrreldes tolle ajaga astronoomiliseks.

  Samal ajal aga inimese tähelepanuvõime kahanenud. Mikroskoopiliseks.

  Levinud teadmine on see, et inimese tähelepanuvõime on selle ajaga kahanenud paarikümnelt minutilt kaheksale sekundile. Kuigi ma seda müüti ei usu, on tõsi see, et tähelepanu võitmiseks antud aeg on kahanenud. Ja isegi mitte kaheksale sekundile. Pigem kahele või alla selle.

  Meenuta oma viimaseid surfamisi või otsinguid internetis – kui kaua olid sina nõus ootama ühe lehe avanemist? Kaheksa sekundit? Ma ei usu. Pigem paar sekundit. Ja kui sa surfasid telefoniga siis palju vähem.

  Sellest arengust lähtudes on ka Google otsustanud (küll juba mõned aastad tagasi) et aeglastel veebilehtedel ei ole kohta otsingu kõrgematele kohtadele. Mis omakorda tähendab, et ka kliendid ei leia sind. Ja see on ainult üks tahk veebilehe kiirusest.

  Sa võid öelda, et sinu kliendid ei tule Googlest. Nii see võib olla. Ka minu omad mitte. Aga isegi need kes ei tule sealtkaudu on inimesed, kellel tõenäoliselt pole aega oodata vastuseid oma probleemidele kaheksa sekundit. Lihtsam on klõpsata back-nuppu. Ja klikkida järgmisel tulemusel või lingil.

  "Feliks aitas veebilehe oluliselt kiiremaks saada. Hämmastav muutus saabus ühe päevaga! Kui sul on vaja veebileht kiiremaks saada, ilma et peaksid jändama saja tehnilise asjaga, siis soovitan Feliksi käest abi paluda. Töö on väga kiire ja korralik.."
  Marika Juusu
  Prouaekspert.ee

  Aga sina oled palju vaeva näinud, et oma teenus või toode üles ehitada. Oled kulutanud lugematuid tunde et seda oma veebilehel tutvustada. Oled lasknud ehitada ilusa veebilehe. Aga külastajad ei anna sulle isegi mitte võimalust. Sest nad lahkuvad lehelt esimese paari sekundi jooksul. Sulle võimalust andmatagi. Ning suure tõenäosusega (uuringute järgi umbes 50-50 šansid) enam sinu lehele mitte naasta. See tähendab kliendi kaotust. Igaveseks. Mõne sekundiga. Juba enne kui sul oli võimalus talle midagi pakkuda või selgitada.

  Lihtne matemaatika aitab sul mõista, kui palju sa iga sekund kaotad.

  Paneme paika andmed. Palju on üks klient sulle väärt? Kogu oma eluaja vältel? Aasta vältel? Kui palju toob ta sulle sisse toob?

  Lihtsuse huvides ütleme selleks 100 eurot.

  Mitu külastajat sinu veebilehele ühes päevas maandub? Vaata statistikast järele.

  Jällegi – lihtsuse huvides oletame, et 100.

  Igast sajast külastajast konverteerub kliendiks keskmiselt protsent või paar. Heal juhul 5 protsenti. Seega on iga päev sul keskmiselt 3-4 uut klienti. Koguväärtusega 400 eurot.

  Kui aga su veebileht on aeglane, ning 50% külastajatest lahkub ilma et sul oleks võimalustki ennast ja enda tegemisi tutvustada, siis langeb see number kohe poole võrra. Ehk siis antud näite puhul lausa 200 eurot päevas.

  Tee nüüd need lihtsad arvutused oma reaalsete numbritega läbi.

  Jah. Just nii palju võib sulle maksma minna sekund või paar.

  Nüüd mõtle sellele, kui palju oled sa juba tänu oma aeglasele veebilehele kaotanud? Iga päev. 100 eurot? 1000? 10000?

  Et sinu tulevastele klientidele võimalus anda ning loodetavasti just sinu kliendiks hakata, tee oma veebileht kiiremaks.

  Kuidas seda teha?

  Kasuta Googlet.

  Ei. Ära veel hakka sooritama otsingut “kuidas veebilehte kiiremaks saada”. Tee üks test.

  Mine Pagespeed Insights lehele, sisesta oma veebilehe aadress ning oota ära tulemused. Kui test sooritatud, siis see tööriist annab sulle väga täpsed juhised, kuidas oma veebileht kiiremaks saada. Punkt-punktilt. Punasest rohelisse. Kui sa kõik need (või kasvõi olulisemadki) punktid läbi teed, saad sa lehe kiiruse skoori kindlasti rohelisse. Ja alla rohelise ei ole üldse aksepteeritav. Vähemalt Google poolt.

  Lihtne. Eks ole. Muidugi juhul, kui sa aru saad mida sinult tahetakse. Kõikide nende terminite ja tehnikate uurimine ja selgeks saamine võib võtta kuid. Lisaks veel katsetamine oma ettevõtte veebilehel. Mis ei ole hea mõte. Kes teab, mis võib juhtuda… Meenuta nüüd seda numbrit, mis sul iga päev saamata võib jääda. Kogu selle aja vältel, mil sa proovid optimeerimist selgeks saada.

  Seega on sul nüüd paar valikut teha. Kas jätkata vanaviisi ja iga päev võimalikke kliente konkurentidele loovutada. Või teha endale asi selgeks läbi katse-eksituse meetodi ning loota et tulemus on kõike seda kaotatud aega väärt. Või siis haarata kohe härjal sarvist ning lasta teha optimeerimine garanteeritud tulemusega ja kiiresti.

  Need on sinu valikud.

  Samas oli ka mul seda pakkumist koostades kaks valikut.

  Esiteks. Pakkuda seda teenust võimalikult paljudele ettevõtetele võimalikult odavalt. Kuid see langes ära seetõttu, et minu aeg on piiratud. Meil kõigil on kasutada ainult 24 tundi ööpäevas. Ja nii väga kui ma ka ei taha aidata võimalikult paljusid, siis ma puht füüsiliselt ei jõua.

  See jättis mulle teise valiku – pakkuda premium teenust ainult neile, kelle äri sõltub tulemuslikust veebilehest. Kelle iga sekund on arvel. Kes teab täpselt selle sekundi väärtust. Ma ei raiska ei sinu ega enda aega.

  Ja seetõttu pakungi ma sulle alternatiivi. Esita mulle väljakutse! Kas ma saan sinu veebilehe Pagespeed Insightsi skoori roheliseks või ma ei küsi sinult sentigi optimeerimise eest. Isegi kui puudu jääb 1 punkt. Lisaks jäävad kõik kasutuses olnud professionaalsed tööriistad sinu käsutusse. Tasuta.

  "Mulle soovitati Veebimeistrit, tal olevat hea kvaliteedi ja hinna suhe. Nüüd olen võimalusel ka ise teda oma tuttavatele soovitanud. Head soovitused on kulda väärt.
  Ta kuulab probleeme ja otsib lahendusi. On kontaktne. Ühtlasi selgitab, miks ja kuidas."
  Ene Gutmann
  Palmett.eu

  Küsimused?

  K: Milliseid tulemusi võib oodata?

  V: Tulemust alla 90 punkti ei tasu oodata, sest alla selle ma tööd üle ei anna. Või kui tõesti enam paremaks ei saa, siis saad teenuse tasuta.

  K: Kas võtad vastu ka mitte WordPressi lehti?

  V: Ei. Ma olen pühendunud WP platvormile ning tegelen ainult nende lehtedega. 

  K: Kui palju teenus maksab?

  V: Teenuse hind sõltub paljudest asjaoludest, kuid aluseks on jälle PageSpeed Insightsi skoor. Ma ei küsi fikseeritud tasu. Ma küsin tasu iga punkti eest.

  K: Mis juhtub kui… Midagi juhtub sinu lehega?

  V: Esiteks teen ma kõik, et mingeid jamasid su lehega ei juhtuks. Kuid parimaid praktikaid järgides teen ma alati enne töödega alustamist sinu lehest 100% tagavarakoopia. Ning juhul, kui midagi “katki” läheb taastan ma viimase toiminud versiooni sinu veebilehest.