Uute klientide leidmine. (Raamatupidamisfirmad)

U

Uute klientide leidmine on määrava tähtsusega, kui sooviks on olla edukas ettevõtja. See võib osutuda aga päris raskeks ülesandeks. Eriti veel, kui tegu on väga konkurentsitiheda alaga.

Üheks selliseks alaks on päris kindlasti raamatupidamisteenuste osutamine.

Kuidas siis üks raamatupidamisfirma peaks uusi kliente leidma? Selle küsimuse esitasin endale, kui lugesin Pilvebüroo blogist postitust.

Selgelt suurimaks raamatupidamisteenuse osutajate probleemiks on praegu turundus – seda mainis ca 2/3 vastanutest. Uusi kliente on raske leida ja seetõttu ettevõte ei kasva…

Võtsin kätte ja viisin omakorda läbi pisikese uuringu.

Kuidas ma seda tegin?

Nimelt valisin Neti.ee keskkonnast suvaliselt välja ühe portsjoni (täpsemalt 42) raamatupidamisbüroosid ja uurisin nende kohalolekut veebis – veebileht, sotsiaalmeedia, e-maili turundus jne. Kas ja kui hästi siis see valim minu testi läbis?

Mitte mingil juhul ei väida ma, et see uuring võiks isegi statistiliselt õiget infot anda. Küll aga torkavad mõningad probleemid silma.

Milliseid tulemusi ma sain?

Miks siis uusi kliente ei leita? Mõned numbrid:

 • 95% lehtedest puudub selge suund – Müügiargument, mis peaks paari lausega ära seletama, millega tegu. “Osutan raamatupidamisteenust – KÕIGILE”. <-Sellest ei piisa… Või alustatakse lausega “MEIE tegutseme juba aastast 1999…”
 • 100% ei küsi külastaja kontaktandmeid – Kuni 98% esmakülastajatest ei jäta ise oma andmeid. Neid tuleb küsida. Lisaks suurem osa neist ei naase ka kunagi enam sinu lehele. Ainus koht, kus oma kontaktandmeid lisada, on üldine kontaktivorm.
 • 71% ei analüüsi oma veebiliiklust. Seega pole neil aimu, kas veebileht üldse täidab talle püstitatud eesmärgi (kui selline olemas on…) või mitte.
 • 82% puudub ajakohane sisu. Uudiste rubriik on täiesti tühi või viimane uudis aastast 2008. Blogimise võimalusi ei kasutanud peaaegu mitte ükski firma.

Peaaegu kõik veebilehed on sihitud. Ilma suunata. Ma ei tea, kuhu ma olen sattunud ja veel vähem tean ma, mida edasi teha. Minu kui kliendi reaktsioon on hääletada “back” nupuga.

Puudub kindel sihtgrupp. Kõik need firmad pakuvad teenust kõikidele firmadele, FIE-dele, korteriühistutele jne.

Väga paljude ettevõtete kontaktandmed on segased. Raamatupidamisteenuse sisse ostmine on oluline samm ja nõuab vähemalt minimaalsetki usaldust. Kui aga e-posti aadress ja veebilehe aadress ei kattu üksteisega, siis see tekitab küsimusi. Näiteks Gmaili või hot.ee postiaadressid.

Eelmise punktiga kattub veidi ka see – kasutatakse kõikvõimalikke “tasuta” hostinguid, mis annavad tulemuseks väga ebaprofessionaalse veebiaadressi (rmp123.onepagefree.com).

Kuid suurim probleem pole siiski ükski eelnenu.

Number üks probleem on veebilehe omanike usk. Vaadates neid veebilehti, jäi mulle selline tunne, et mitte keegi neist raamatupidajatest ei usu päriselt, nagu võiks üks veebileht ka kliente tuua. Või üldse kuidagi kasulik olla. Lehele sattudes on kohe aru saada, et seda pole aastaid muudetud.

Veebileht ei ole produkt. Veebileht on protsess.

Millised on minu järeldused ja mida üks raamatupidamisbüroo võiks kaaluda, et uute klientide leidmine lihtsam oleks?

Siinkohal tuleb ka endale (ja kõigile teistele veebimeistritele, kes oma oskusi on näidanud) tuhka pähe raputada. Enamus vaadeldud veebilehtedest on ju siiski veebimeistrite poolt valmistatud.

Ning tundub, et need veebimeistrid pole vaevunud tegema kõige olulisemat. Nad pole kliendi ja tema äriga tutvunud. Veebimeistrid on teinud ehk täpselt kliendi soovide järgi (soodne ja lihtne veebileht) kuid unustanud küsida, mis üldse on veebilehe eesmärk.

Kui nüüd tähelepanelikult Pilvebüroo postitust lugeda, siis sealt saab ka üsna selged vihjeid, kuidas enda teenuseid paremini klientidele müüa. Needsamad raamatupidajad on vastanud küsimusele, kuidas leida uusi kliente:

 • Klientidel puuduvad tihti teadmised raamatupidamise algtõdedest. Ei osata lugeda bilanssi jne. Suurepärane võimalus meid harida. Checklistid, maksukalendrid, juhendid jne.
 • Seadusandlus muutub tihti ja ootamatult. Ideaalne võimalus kliendikontaktide püüdmiseks. Kes siis veel oskab paremini neid muutusi ettevõtjale seletada, kui mitte raamatupidaja?
 • Saada kliendid kõik korralikult dokumente edastama. Ehk oleks abi, kui kliente neist asjust pidevalt teavitada. Selle töö võib ju vabalt automatiseerida…
 • Turul on väga palju teenuseosutajaid, raske on konkureerida. Siinkohal oskan välja pakkuda ainult üht – kitsam sihtgrupp.

Lõpetuseks siis ka lühike plaan (pikemalt veebilehe planeerimisest), kuidas üks raamatupidaja läbi oma veebilehe klientuuri võiks kasvatada.

 1. Hakka sisu looma. Teemadest ei tohiks ju puudust olla.
 2. Kogu külastajate kontaktandmeid. Kasvõi ainult e-posti aadresse.
 3. Loo oma klientide-külastajate list. Tuleta neile ennast aegajalt meelde.
 4. Mõõda tulemusi.
 5. Ja tee parandusi tuginedes andmetele, mitte kõhutundele.
 6. Korda.

About the author

Lisa oma arvamus

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogist:

Kontaktid

feliks@veebimeister.com

568 67 660

Minu artiklid mujal:

Shares
Share This