Kuidas 6 (kuus) kuud TASUTA hostingut saada...

Veebileht võib vajada paljutki – ilusat graafikat, sobivaid fonte ja huvitavat sisu, aga kaks asja, milleta veebileht eksisteerida ei saa on veebimajutus (ehk hosting) ja domeen.

Igal elukohal on aadress. Niisamuti ka veebilehel. Veebilehe aadressiks on domeen. Hosting aga on nagu see ehitis, milles sa elad. Maja, korter või saun. Niisiis – et veebilehte majutada, on vaja hostingut ja et seda üles leida on vaja domeeni.

Kui nime valimine ei pruugigi väga keeruline olla, siis hea hostingu leidmine võib osutuda keerulisemaks ülesandeks. Juba kõik need tehnilised terminid ja erinevad mahud ajavad pea segamini. Lisaks ei ole omavaheline võrdlemine kuigi lihtsaks tehtud. Justnagu mobiilipaketi valimine.

Kuid on üks kriteerium, mille alusel olen mina hostingut valinud ja soovitanud ka oma klientidele. Selleks on klienditugi. Kuidas ja kui kiiresti reageeritakse sinu muredele. Ning selles vallas on vaieldamatult number üks Eestis veebimajutus.ee. Seetõttu põhineb ka allolev juhend just sellel hostingupakkujal.

1. Vali meelepärane domeen

tasuta hosting on siin

Lihtsalt trüki sulle sobiv domeeninimi lahtrisse, vali domeeni laiend (ee, eu, com, fi vms) ning kliki “Otsi”.

2. Registreeri kohe vaba olev domeen

Tee valik, mitmeks aastaks korraga soovid domeeni registreerida ning kliki “Registreeri kohe”. Kui sinu soovitud nimi on juba võetud, siis ei jää sul muud üle, kui proovida mõnda teist varianti.

3. Nüüd lisa domeenile ka hosting

Vali Veebimajutus, standard pakett, arveldusperioodiks 6 kuud ning kliki “Lisa”.

4. Vaata üle seni tellitud teenused

Aga ära veel “Edasi” kliki. Otsi paremast tulbast link “Sul on promokood?”.

5. Lisa promokood

Lisa antud lahtrisse promokood “veebimeister” (ilma jutumärkideta). Kliki “OK” ja sinu tellimusest läheb koheselt maha kogu hostingu eest tasutav summa. Ehk siis 37.50 €. Kõigest paari minutiga peaaegu 40 eurot kokkuhoidu.

6. Loo konto või logi olemasolevasse sisse

Edasi jääb sul üle ainult vajalikud andmed veebimajutusele edastada, domeeni eest tasuda ning sa oledki saanud kuus kuud täiesti tasuta hostingut.

Kui sul juba hosting on, siis võiks seal ju ka veebileht olla?

Vaata üle õla, kuidas mina veebilehti kiiresti valmistan. Endale. Sõpradele. Klientidele. 

Näitan sulle samm-sammult, kuidas neid tehakse. Juba aastaid. Ja lausa ulmeliste summade eest (võibolla meenub sulle pisike skandaal Riigikogu uuest veebilehest?).

Tavaliselt küsin ma veebilehe valmistamise eest alates 600€. Pigem rohkem. Aga see videokursus on sulle kohe allalaadimiseks alla 20€! Kohe. Aga ainult järgmise nädala reedeni.

P.S. Kui sa järgid täpselt seda, mida ma kursusel õpetan ning teen samm-sammult järele, aga sa ei ole siiski võimeline uut veebilehte looma, siis ma annan sulle raha tagasi. 

Lisaks olen ma valmis sinu veebilehe ise valmistama. TASUTA!