2020 Teine Kiri Klientide Listile (Parandustega)

Kui ootad juba juhiseid e-posti turunduse kohta, siis palun ignoreeri seda kirja. Siin on juttu sellest, kuidas saada kiire ülevaade veebilehe efektiivsusest. Ühes varasemas kirjas lisasin ma selle lõppu P.S.-i.

Mille sisu oli siis selline:

“Kui nüüd uue aasta esimestel päevadel aega leidub ka äriasju ajada, siis võiksid eelmise aasta statistikast välja otsida kaks asja: kui palju külastajaid su lehel käis ja kui mitu neist on 100% tõenäosusega sinu kliendiks hakanud.”

Ma ei saanud sellele pea ühtegi reaktsiooni. Kuni mu mentor viitas sellele (tänud talle), et ma polnud ka kuidagi ära seletanud, KUIDAS seda võiks vaadata. Kuna ma usun, et seda mida sa ei mõõda, ei saa ka paremaks muuta, siis ma pean sulle andma lihtsa juhise, kuidas oma veebilehe andmeid vaadata.

Kui külastajate arv on alguspunkt, siis kliendi kontakti saamine vahepeatus. Lõpp-punktiks võiks sel teekonnal lugeda ehk seda kohta, kus klient sulle raha ulatab. Esialgu. Sest ka siit saab veel edasi minna. Aga sellest mõni teine kord.

Niisiis. 

Külastajate arv. Kõik külastused kokku. Ei mingeid filtreid. 

Võta lahti oma Google Analyticsi konto, ning otsi üles “Behavior” -> “Overview”.Edasi pane paika ajavahemik. Sama lehe ülal paremal nurgas säti asjad nii:Nüüd aga vaata tulemust veidi allpool (Pageviews):Aga kui sul pole GA kontot? Siis esiteks registreeri see endale ja teiseks vaata statistikat oma hostingupakkuja admin paneelist. Neil kõigil on mingisugune statistikaprogramm olemas. Kui sa ei leia seda, küsi otse nende klienditoelt, kuidas statistikat vaadata.

Järgmiseks.

Kui sa just ainult digitaalset kaupa ei müü, siis on kliendi teekonda üsna keeruline sajaprotsendiliselt jälgida. Üks, mis kindel, see teekond pole kunagi sirgjoones punktist A punkti B. Kuid meie eesmärk siin ei olegi seda teha. Tahame teada umbkaudset numbrit, kui palju kasu on veebilehest olnud.

Kõige parem indikaator on muidugi kliendi enda tagasiside. Et jah, mina olen sinu klient tänu sellele, et külastasin sinu veebilehte. Enamus kordadel muidugi sellist teavet ei saa. 

Mis ei tähenda, et sa ei peaks edaspidi seda kliendilt küsima. Küsi julgelt, kuidas tema teekond sinuni kulges. Väga väärtuslik info.

Kui sul on veebilehel mõni kliendikontakti “püüdmise” vorm (siinkohal mõtlen ma igasugust kontakteerumise võimalust – kas siis vorm, e-posti aadress vms.), siis on sul ka olemas andmed, mitu inimest neid on kasutanud. Ning sellest lähtuvalt ka võimalus nende teekonda jälgida. Kas nad hakkasid sinu kliendiks või mitte.

Nüüd on sul kaks numbrit. Jaga esimene teisega ning saad teada, kui efektiivne suures plaanis su veebileht on olnud. Muidugi juhul, kui sinu veebilehe eesmärk üldse on klientide meelitamine.

Näiteks 649:11=59. Ehk siis. Iga 59 veebilehe külastus tõi ühe kliendi. Seda numbrit võib ka teistpidi väljendada, kuid lihtsuse huvides jätan ma selle nii. 

Mis aga sellest numbrist kasu on? Sellest edaspidi.
Ette tänades,
Feliks Stavitski
feliks@veebimeister.com

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga